تبلیغات
حنظله غفوری - ژنرال‌های دولت و اصلاح‌طلبان با هم آمدند/ ثبت نام یک گوینده ممنوع التصویر صداوسیما
 

 
 
 
 
ثبت نام وزیران دولت، بازیگران و مجریان تلویزیون، حضور پرتعداد چهره های حزبی اصولگرا، ائتلاف فرزندان شهید برای شورای شهر تهران، حضور مدیران رسانه ای، ثبت نام یک گوینده ممنوع التصویر صداوسیما و حضور پرتعداد ثبت نام کنندگان علی رغم گذشتن پاسی از شب از حاشیه های روز آخر ثبت نام داوطلبان چهارمین دوره شورای شهر تهران است.

به گزارش خبرنگار مهر آخرین روز ثبت نام از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا به پایان رسید و از فردا صلاحیت این داوطلبان مورد برررسی قرار خواهد گرفت. در 13 خرداد ماه اسامی نهائی تائیدصلاحیت شدگان اعلام و تبلیغات از سه روز بعد یعنی از 16 خرداد آغاز خواهد شد اما آخرین روز ثبت نام داوطلبان شورای شهر تهران با حاشیه هایی همراه بود.

طبق معمول عادت همیشگی ایرانیان، اكثر داوطلبان روز آخر را برای ثبت نام برگزیدند، بطوریكه یك صف از داوطلبان در حیاط فرمانداری تشكیل شد كه در این صف از مردم عادی تا وزیر دولت و نماینده سابق مجلس ایستاده بودند.

اما حضور چهره های معروف و نام آشنا از قشرهای مختلف حزبی، دولتی، هنری، ورزشی آنقدر در ثبت نام شورای شهر تهران زیاد بود كه این میزان استقبال از شوراها در انتخابات مجلس شورای اسلامی هم شاید به چشم نمی خورد.

صف بندی دولتی ها در صف داوطلبان شورای شهر تهران

از نكات قابل توجه در روز آخر ثبت نام حضور وزیران و اعضای سابق کابینه احمدی نژاد بود. محمد اسكندری وزیر كشاورزی دولت نهم ، محمد علی آبادی رئیس كمیته المپیك و رئیس سابق سازمان تربیت بدنی و رضا تقی پور وزیر بركنار شده وزارت ارتباطات و همچنین دو وزیر استیضاحی دولت یعنی عبدالرضا شیخ الاسلام وزیر سابق كار و امور اجتماعی و حمیدرضا بهبهانی وزیر سابق راه و ترابری از جمله این ثبت نام كنندگان بودند.

خواهری که ضعف های برادرش را نمی بیند

همچنین پروین احمدی نژاد نیز به عنوان چهاردهمین عضو شورای شهر فعلی برای راه یافتن به شورای چهارم در فرمانداری ثبت نام كرد تا تنها عضو فعلی شورای شهر که در انتخابات ثبت نام نکرده است محمدعلی نجفی نام بگیرد.

مصاحبه پروین احمدی نژاد با خبرنگاران با حاشیه هایی همراه بود. وی در پاسخ به این این سوال خبرنگاران كه پرسیدند نقاط ضعف و قوت دولت دهم را نام ببرید گفت: از لحاظ روانشناشی باید ابتدا ویژگی های مثبت را بگویم و شروع به توضیح دادن در مورد ویژگی های دولت برادرش کرد.

زمانیكه احمدی نژاد می خواست دومین ویژگی دولت را توضیح دهد، خبرنگاران به نشانه اعتراض گفتند: "بدلیل كمبود وقت نقاط ضعف را بیان كنید" كه وی در واكنش به این اقدام خبرنگاران گفت: شما می خواهید صحبت من را قطع كنید بعد بگوئید خواهر احمدی نژاد تنها یگ ویژگی مثبت برای برادرش نام برد.

وقتی پروین احمدی نژاد به نقاط منفی دولت برادرش رسید ناگهان گفت که چیزی در این خصوص در خاطرش نیست! خبرنگاران در واكنش به جواب احمدی نژاد گفتند" "شما به عنوان كسی كه در این جامعه زندگی می كنید بگوئید مردم با مشكلات اقتصادی مواجه نیستند؟" احمدی نژاد گفت: مشكلات اقتصادی بدلیل فشارهای خارجی و برخی توطئه های داخلی برای صدمه زدن به آقای دكتر بود ولی تنها مردم صدمه دیدند.

ثبت نام شهردار ناكام ری

حسین قلی زاده شهردار منتخب ری كه از سوی دولت به عنوان شهردار شهر ری انتخاب شده بود ولی بدلیل مخالفتهای نمایندگان مجلس شورای اسلامی با جدائی ری از تهران به کام خود نرسیده بود یکی از چهره های نزدیک به دولت بود که امروز در فرمانداری ثبت نام کرد.

حضور پرتعداد چهره های حزبی اصولگرا

پرویز سروری رئیس جبهه خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت، احمد نیك فر عضو شورای مركزی جامعه اسلامی مهندسین ، محمد مهدی مفتح نماینده سابق مجلس و عضو جامعه اسلامی مهندسین، قاسم روانبخش عضو شورای مركزی جبهه پایداری ، طاهره رحیمی عضو شورای مركزی جامعه زینب، ابراهیم انصاریان داماد آیت الله مهدوی کنی و یکی از اعضای فهرست جبهه متحد اصولگرایان برای انتخابات مجلس هشتم، حسن غفوری فرد عضو شورای مركزی حزب موتلفه و بدرلو سخنگوی جمعیت آبادگران از چهره های حزبی بودند كه در آخرین روز نام خود را برای انتخابات شوراها ثبت كردند.

ژنرال های اصلاح طلبی كه ثبت نام كردند

مرتضی حاجی وزیر دولت اصلاحات، احمد مسجد جامعی عضو فعلی شورای شهر تهران، صالح آبادی مدیر مسئول هفته نامه ستاره صبح و مدیرمسئول سابق روزنامه همبستگی، علی محمد غریبیان و عباس میرزا ابوطالبی اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، یوسف نژاد نماینده فراكسیون اقلیت مجلس هشتم، علی ظفرزاده عضو حزب منحل شده مشاركت، یدالله اسلامی رئیس مجمع نمایندگان ادوار از جمله اصلاح طلبانی بودند كه نام خود را ثبت كردند.

صالح آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال كه سر لیست اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر كیست؟ گفت: همه اعضای لیست اصلاح طلبان  ژنرال و افراد شناخته شده هستند لذا سرلیست نداریم.

 لیست 13 نفره هنرمندان با نام "امید ایران"

افشین اعلاء شاعر، امید زندگانی بازیگر و مجری، اسماعیل آذر شاعر و مجری برنامه مشاعره سیما، دانیال عبادی بازیگر، محمد سلوكی مجری، علی‌رام نورائی بازیگر فیلم قلاده های طلا و احمد نجفی بازیگر نیز برای ثبت نام در شورای شهر تهران به فرمانداری آمدند.

امید زندگی گفت: ما هنرمندان صدا و سیما لیست 13 نفره ای به نام امید ایران خواهیم داد و عدد 13 را برای تعداد اعضایمان انتخاب كردیدم كه ثابت كنیم عدد 13 نحس نیست.

البته احمد نجفی بدلیل كامل نبودن مداركش نتوانست ثبت نام كند و به همین دلیل وقتی كه از وی پرسیده شد با چه هدفی در این انتخابات شركت می كند گفت: من اهل این كارها نیستم. در مورد انتخابات صحبت نمی كنم و به سیاست كار ندارم.

ثبت نام یك فرنگی كار طلایی

در ادامه ثبت نام ورزشكاران برای شورای شهر تهران حمید سوریان كشتی گیر فرنگی كار و قهرمان المپیك هم در هفتمین روز ثبت نام كرد. این قهرمان كشورمان، تنها و بدون حضور همراه برای ثبت نام به فرمانداری آمد. اتفاقی که برای دیگر چهره های شاخص ورزشی در این روزها شکلی کاملا متفاوت داشت.

ائتلاف فرزندان شهید برای شورای شهر تهران

همچنین حضور جمعی از فرزندان شهید برای ثبت نام در شورای شهر تهران یكی از نكات قابل توجه روز آخر بود.

فرزندان شهیدان تندگویان، بروجردی، كشوری، كحالی، طباطبائی نژاد، عباسی، صادقی، رودكی، ضیاءبشرحق، از جمله افراد بودند که امروز با هم به محل ثبت نام آمده بودند. این گروه طبق اعلام خودشان ائتلافی را برای ورود به شوراها تشكیل داده اند. یكی از فرزندان شهید در این باره توضیح داد: این ائتلاف حول محور الگوی مدیریتی شهداست تا فرهنگ شهیدان را در جامعه نهادینه سازیم.

همچنین صدیقه حكمت همسر شهید بابائی و حمیدرضا رحیمی از اسراء جنگ تحمیلی نیز به صف داوطلبان تهرانی پیوستند. رحیمی در جمع خبرنگاران در واكنش به این سوال كه نامتان را بگوئید، گفت: ما جزء فراموش شدگان هستیم.

مدیرانی كه ثبت نام كردند

نگارنده مدیرعامل سازمان میادین و میوه و تره بار زمان كرباسچی، سید هادی هاشمی رئیس راهنمائی و رانندگی سابق تهران، نایب رئیس كانون معلولین استان تهران،زاهدی وفا رئیس دانشكده اقتصاد از مدیران با سابقه ای بودند كه در شوراها ثبت نام كردند.

 رسانه ای های روز هفتم

حسین انتظامی مشاور رسانه ای رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل خبرآنلاین، عبدالرضا داوری مدیرمسئول روزنامه شهروند، مجید رفیعی مدیرمسئول سابق روزنامه تهران امروز و كاوه اشتهاردی مدیرمسئول سابق روزنامه ایران هم از اهالی رسانه روز آخر نام خود را در جمع كاندیداهای شورای شهر تهران ثبت كردند.

گوینده ای كه با ثبت نام ممنوع التصویر شد

همچنین زهره میرسپاسی گوینده خبر ساعت 19 كه روز گذشته در انتخابات شوراها ثبت نام كرد و اصرار داشت نامی از وی در رسانه ها منتشر نشود بدلیل حضور در این انتخابات ممنوع التصویر شد. وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: صداوسیما بدلیل نشان دادن بی طرفی خود در انتخابات و اینكه شائبه حمایت از كاركنانش در بین مردم ایجاد نشود از ادامه كارم در جلوی دوربین جلوگیری كرد.

آخرین چهره شاخصی كه ثبت نام كرد

 رضا تقی پور وزیر سابق ارتباطات ساعت 20 با مراجعه به فرمانداری تهران آخرین داوطلب شاخصی بود كه برای عوضیت در شورای شهر چهارم ثبت نام كرد.

حکایت هم چنان باقی است...

ثبت نام کاندیداهای انتخابات شورای شهر تهران طبق اعلام وزارت کشور و فرمانداری تا ساعت 24 امشب تمدید شده است و علی رغم حضور پرتعداد افراد از ساعات ابتدایی روز تاکنون، تا لحظه مخابره این گزارش حیاط فرمانداری تهران مملو از افرادی است که هنوز مراحل ثبت نام خود را به اتمام نرسانده‌اند.
طبقه بندی: خبر،
برچسب ها: انتخابات،

تاریخ : دوشنبه 2 اردیبهشت 1392 | 07:32 ق.ظ | نویسنده : حنظله غفوری | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.